סדנאות פיתוח מנהלים

סדנאות פיתוח מנהלים לאתגרי הניהול החדש

למעשה, אנחנו מדברים היום על סדנאות לפיתוח אנשים…. אנחנו מבינים שבארגונים של היום גם מנהלים וגם לא מנהלים זקוקים למרחב צמיחה והתפתחות.  סדנאות פיתוח מטרתן לאפשר למנהלים וכן לכל עובד בארגון, בלי קשר לדרג, לחשב מחדש את תפיסת התפקיד, להתחבר למטרות האישיות והמקצועיות שלו וללמוד כלים להתנהלות בסביבה ארגונית מורכבת ומשתנה.

אנחנו מציעים מגוון רחב של סדנאות פיתוח מנהלים המתמקדות באזורים שונים כגון פיתוח מודעות עצמית ומודעות לאחרים, תקשורת אפקטיבית, ניהול ממשקים, חשיבה מצמיחה, בניית שותפויות, בניית עתודה ניהולית, פיתוח האחר ועוד נושאים מגוונים בעולמות הניהול

סדנאות פיתוח מנהלים: הקווים המנחים

כמה עקרונות חשובים בסדנאות פיתוח מנהלים ואנשים:

  • סדנאות המנהלים הינן כלי אפקטיבי להשגת רתימה טובה של העובדים לחזון ולמטרות של הארגון. איך? כאשר ניתנת ההזדמנות לבחון את מהות העבודה, את הערך שאני מביא ואת המשמעות של התרומה שלי, וכל זאת בסביבה בטוחה, מונחית וחיצונית ליומיום שלי, נוצרת תחושת שייכות גדולה יותר עם הארגון בו אני עובד.

 

  • בסדנאות קורים דברים שלא קורים במקום אחר… מהלך הסדנא מתוכנן בקפידה כך שיענה על הצורך המדויק של הצוות או הקבוצה בעת הנוכחית ועל ידי כך מתאפשרת שיחה ופתיחות שביומיום בדרך כלל לא קורים. נושאים קונפליקטואליים יכולים לקבל מקום באופן מובנה ומתווך ובכך המשתתפים מרגישים הקלה שהצליחו לבטא את רחשי ליבם.

 

  • סדנאות פיתוח מנהלים המשלבות חומרים תיאורטיים בהתאם לנושא המבוקש, אך הדגש הוא על התנסויות חווייתיות, אימון במתודולוגיות, סימולציות ומשחקי תפקידים. המשתתפים נחשפים למודל או לעקרון, ומיד מתנסים בו באופן אקטיבי, אם בזוגות או בקבוצות עבודה קטנות, ואם במליאה.

 

  • המנחים שלנו מביאים לסדנאות שיטות עבודה מתקדמות והרבה עזרים אפקטיביים המעודדים התפתחות קולקטיבית. אנחנו נעזרים במתודולוגיות שונות כגון קונסטלציה ארגונית, טכנולוגיות השתתפותיות, עבודה עם כלים השלכתיים שונים ועוד.

 

סדנאות פיתוח מנהלים ואנשים מתקיימות פנים אל פנים או בסדנאות מקוונות. ניתן להזמין סדנא בודדת או סדרת סדנאות מודולרית בנושאים רלוונטיים לארגון, ובכל מקרה כל סדנא נתפרת למידה ולצורך הספציפיים של הלקוח.

שירותי הייעוץ של גפן יעוץ ניהולי
כוללים – סדנאות, יעוץ וליווי של
צוותי ניהול, יעוץ וליווי אישי של
מנהלים בכל הדרגים ובצמתי חיים/
קריירה קריטיים, כלי אבחון אישי/
צוותי/ארגוני וסקרים.

ליועצים בחברת גפן ייעוץ ניהולי ניסיון רב שנים בעבודה עם מנכ"לים והנהלות ואנו יודעים להצביע על תהליכים שהביאו לשיפור משמעותי ביכולת התחרותית של לקוחותינו.

שירותי הייעוץ של גפן יעוץ ניהולי
כוללים – סדנאות, יעוץ וליווי של
צוותי ניהול, יעוץ וליווי אישי של
מנהלים בכל הדרגים ובצמתי חיים/
קריירה קריטיים, כלי אבחון אישי/
צוותי/ארגוני וסקרים.

הלקוח במרכז

מירב לוין-גדות, ‏Head of HR Amdocs Delivery

נושא השותפויות ועבודת הממשקים זוהה אצלנו כמיקוד עסקי קריטי שיאפשר לאמדוקס להגיב מהר יותר לצרכי ‏הלקוחות והשוק הדינמי שבו אנחנו פועלים.‏ אני רוצה להודות לך לאלינור ולכל צוות המנחים של גפן על תכנית מאד משמעותית שעברנו. התרשמתי מאד מהאופן ‏שבו הצלחתם לקחת קבוצות של מנהלים מכל העולם, לגרום להם להתבונן לעומק בדפוסי הניהול שלהם ולהקנות ‏כלים ופרקטיקות שהמנהלים הצליחו לאמץ באופן מידי.‏ ההנחיה והחומרים שלכם הותאמו למדיה הווירטואלית תוך שמירה מעוררת הערכה על האיכות והעומק של חוויית ‏הלמידה.‏ אני מודה לכם על השותפות איתנו, צוות משאבי אנוש, וההליכה יד ביד לאורך הדרך.‏ מצפה להמשך

סדנת פיתוח מנהלים – סיפור מקרה

בארגון גלובאלי גדול החליטו להקדיש את המפגש השנתי של מנהלי היחידה הפיננסית ליומיים של חיזוק עבודת הממשקים. היחידה נותנת שירותים לכלל החטיבות בארגון ומחולקת לדיסציפלינות שונות בהתאם לחטיבה אותן משרתים. באבחון המקדים והממוקד שקיימנו לפני סדנת המנהלים הבנו שההתנהלות בממשקים הפנימיים קשה ומרובת מחלוקות בתוך היחידה עצמה. לכל מנהלת תחום יש יעדים נפרדים היוצרים מורכבות ביחסים ביניהם ומסווים קצת את העובדה שהם למעשה צריכים לעבוד אחד עם השנייה. 

ביחד עם סמנכ"לית הכספים שביקשה את התהליך ועם צוות משאבי האנוש והפיתוח הארגוני תכננו יומיים של סדנת פיתוח מנהלים.

לקראת הכנס ענו המנהלים (כ- 35 סה"כ) על סקר שותפויות ייחודי שפיתחנו בגפן יעוץ ניהולי. הסקר בנוי כך שכל מנהל מבקש מהקולגות שלו לדרג את איכות השותפות בניהם (לא לדרג אחד את השני! אלא את הקשר והיחסים ביניהם כישות נפרדת)

לאחר מכן התכנסנו ליומיים אינטנסיביים במלון ועבדנו ראשית על החיבור של כל אחד מהם לחזקות שהם מביאים לשותפויות שלהם. הם עברו סדנת לומינה מעמיקה והתוודעו לשונות ולדמיון, לחזקות ולאזורי הפיתוח של כל אחד. למדו להבין אחד את השני על פי הסגנון הייחודי ואיך נכון לתקשר עם כל אחת.

ביום השני כבר צללנו לעומק השותפויות ביניהם. למדנו ותרגלנו את גלגל השותפויות, התאמנו בלהיכנס לנעלי הקולגות שלנו ולהבין שם לעומק – מה הן צריכות? מהם האתגרים ומה כל קולגה צריכה מאתנו כדי להצליח? גולת הכותרת של היום הזה, הייתה חלוקה לזוגות ממשקים, לשיחות שותפות אישיות וממוקדות. מצוידים בתוצאות סקר השותפויות והפערים שהסקר שיקף בין התפיסות שלהם לגבי איכות השותפות,  המשתתפים עבדו בדיוק על נקודות הקושי עם הממשקים הקריטיים.

כך סיכמה סמנכ"לית הכספים, מנהלת היחידה את הסדנה:

"הייתה סדנא משמעותית, ועמוקה, הרבה הרבה מעבר לציפיות שלנו. עשינו כאן מהלך של בניית שותפות בין כולנו, מהלך שזו האחריות שלנו להמשיך ולתחזק ולשפר. אני מודה ליועצים של גפן שהובילו אותנו באומץ וללא ויתורים לשבת יחד ולהחליט איך אנחנו רוצים להתנהל יחד מעתה."

ואנחנו יכולים לומר שאכן הסדנה הייתה פורצת דרך. בזמן קצר אך בצעדים מובנים הושגו הסכמות בין האנשים על המטרות המשותפות שלהם, תחומי האחריות והתפקידים, הגדרות הנחוצות לקיום השותפות והאפקטיביות שלה וכמובן הוגדרו נורמות חדשות להתנהלות.

אנחנו בגפן מנסים ושואפים לייצר ללקוחותינו את המרחב, תחושת המסוגלות והכלים הנכונים להתנהל בשותפויות בארגונים. 

הצטרפו להצלחה!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן